2026 PJ Trailers UK122 77” X 12’ Tandem Axle Utility Trailer
Yerington, NV
Quick Specs
| Location: | Yerington, NV |
| Stock Number: | 2685922 |
| Trailer Type: | Utility Trailers |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 12' x 77" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5400 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 1600 lbs |
| Payload: | 5400 lbs |
| Length: | 12' |
| Width: | 77" |
Additional Information
| VIN: | 3CV1U1625T2685922 |
| Stock Number: | 2685922 |
| Year: | 2026 |
| Make: | pjtrailers |
| Model: | UK122 77” X 12’ Tandem Axle Utility Trailer |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |