2026 Southland LBAT8-416 TILT 17K
Yerington, NV
Quick Specs
| Location: | Yerington, NV |
| Stock Number: | 1150879 |
| Trailer Type: | Equipment Trailers, Tilt Trailers |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 20' 240" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17461 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17461 lbs |
| GAWR: | 7937 lbs |
| Length: | 20' 240" |
Additional Information
| VIN: | 2SFKC6367T1150879 |
| Stock Number: | 1150879 |
| Year: | 2026 |
| Make: | southland |
| Model: | LBAT8-416 TILT 17K |